ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΖΙΝΑ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΟΥ ΚΡΟΝΟΥ: Ήττα στις λεπτομέρειες από τον Παναθηναϊκό 57-62 - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

2Η ΜΕΡΑ

Μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση έκανε η γυναικεία ομάδα μας στο τουρνουά Τζίνα Καζαντζίδου παρά την ήττα στις λεπτομέρειες από τον Παναθηναϊκό με 62-57 . Η ομάδα μας παρά την απουσία για ένα ακόμη αγώνα της Κουτσουνούρη είχε εξαιρετική παρουσία στην άμυνα και της στοίχισαν η αστοχία στις βολές (χάθηκαν 12 συνολικά !) και μια μικρή αδράνεια στα ριμπάουντς . Μην ξεχνάμε ότι κλασικό τεσσάρι δεν υπάρχει και η εξαιρετική 16χρονη Κλειώ Οικονομάκη  με 8 ριμπάουντς σε 24 λεπτά είχε πάλι πολύ καλή παρουσία αλλά είναι πιτσιρίκα και άπειρη και θέλει χρόνο . Η Έρβιγκ ήταν καλή και πάλι , όχι όσο προχθές με τον Κρόνο αλλά με 16π. (6/14 διπ., 4/5 βολ., 5 ριμπ. σε 35΄) ήταν πάλι η τοπ σκόρερ στο ματς .
Πολύ καλή παρουσία από όλα τα κορίτσια μας που μοίρασαν χαμόγελα σε όλους.
Ο Παναθηναϊκός στο κρίσιμο σημείο (55-57 στο 38΄) είχε ψυχραιμία και πήρε τελικά την νίκη.
Στον άλλο χθεσινό αγώνα το Ελληνικό ζορίστηκε πολύ αλλά λύγισε 52-46 τον Κρόνο στο τελευταίο λεπτό.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 57-62
Δεκάλεπτα: 17-19, 31-36, 43-44, 57-62
Διαιτητές: Φασόλης , Λάτσης
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λειβάδης, Γωνιωτάκη):  Τζεγιαννάκη 9, Καλογήρου 9(1) , Βράκα , Αθανασίου 9(1), Λουκάτου 7, Ρουμπελάκη 3, Σαμολαδά ,  Οικονομάκη 2 , Σταμάτη 2, Πασχοπούλου , Έρβινγκ 16
Στατιστική : 15/42 διπ., 2/15 τριπ., 21/33 βολ., 34 ριμπ., 11 κλεψ., 13 λαθ., 9 ασίστ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σιαμαντούρα): Καλέντζου 9(1), Βλάνη 4, Κόνιαλη, Μαγκλάρα 11,  Σλούκα 4, Δίελα 7, Χρονοπούλου, Μοσχοπούλου, Θεολόγου 10, Κωτούλα 2, Χριστινάκη 4, Ντέλβα 11.
ΕΛΛΗΝΙΚΟ -ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 52-46
Δεκάλεπτα : 08-14, 24-23, 39-35, 52-46
Διαιτητές: Μαραβέλιας , Ουσταμπασίδης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Καπογιάννη): Σταμάτη 11(1), Μουρντ, Λούκα, Μπόνη 6, Σπαθάρη , Μπαλτά 2, Αξιοπούλου 7, Ευμορφοπούλου , Τσουκαλά , Χαλιβέρα 5 , Μπροκ 21
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ορφανίδης, Αναστασόπουλος): Γκοτζή 4, Εμμανουηλίδου 20(5), Βροχίδου 4(1), Κωνσταντίνου 2, Βαλαντάση 6,  Ξάνθου 5, Νικολαίδου 5