Μια δύσκολη αλλά σημαντική νίκη πέτυχαν οι νεανίδες μας και επιβλήθηκαν δίκαια 44-30 την μαχητική Δάφνη Αγ,. Δημητρίου στο κλειστό ¨Εσπερος και έκαναν το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου . Μένει μια ακόμη νίκη στο Μπραχάμι την ερχόμενη Τετάρτη για να φτάσουν στο στόχο τους . Το ματς ήταν αγχώδες σε όλη του την διάρκεια με σωρεία λαθών εκατέρωθεν και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν με Ακρίβου και Τζινλή να στηρίζουν επιθετικά τα κορίτσια μας . Παρότι στο β΄ μέρος οι νεανίδες μας ξέφυγαν 41-34 στο 36΄ βρίσκοντας κάποιες λύσεις στην ζώνη των φιλοξενουμένων, η Δάφνη επανήλθε δύο φορές μείωσε στο 41-40 αλλά εκεί οι μικρές μας έδειξαν ψυχραιμία η Σταυροπούλου πέτυχε το μοναδικό της αλλά καίριο καλάθι στο ματς και μια βολή η Χαραλαμπίδου σφράγισε το τελικό σκορ.
![](https://4.bp.blogspot.com/-7J3rVFlaZmY/VwWLBpP6juI/AAAAAAAAmew/Onq8DbiaZzIg5RRAfVQMMy5AMe_rd96Qw/s320/11393242_1443446295973758_5594354202227444222_n.jpg)
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 44-40
Διαιτητές : Λυράς , Κατσιμάρδος
Δεκάλεπτα: 07-10, 21-19, 34-31, 44-40
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Γραμματικός-Ζότοβα): Τζινλή 8, Στεφανίδου 4, Κριτσιδήμα , Χαραλαμπίδου 4(1) , Ακρίβου 13(1) , Στεφάνου Κ., Σταυροπούλου 2 , Δόνα 4, Κορδαλή , Τσελεπίδου , Κρεμύδα 9(1)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ, ΔΗΜ. (Μεσσήνης , Τσουκαλά): Λειβαδάρα , Σπυριδοπούλου , Νάκου 5, Παγώνη Α. 3, Διναμάρκα , Παπαγεωργίου 2, Λέκα 3, Κιπ 4, Ζουρτσάνου 21, Καρδιακού 2