Post Top Ad

23.5.16

Esperides -Family

Η οικογένεια των  Εσπερίδων σε απαρτία
Ο τελευταίος αγώνας μας σαν Ίκαρος Καλλιθέας (οι Εσπερίδες επιστρέφουν δριμύτερες)  ήταν αυτός των παγκορασίδων στο κλ. Κορωναίος με το Π. Φάληρο το Σαββατόβραδο και τα κορίτσια μας έχασαν 51-44. Οι μικρές είχαν ένα καλό παιχνίδι για 30 λεπτά (προηγήθηκαν 39-34) και κακό τελευταίο δεκάλεπτο όπου φάνηκαν καταπονημένες και στοίχισαν τα φάουλ και η αποβολή με 5ο  από Μόκα και Γιαννακοπούλου . Πάντως συνολικά τα παιδιά μας έκαναν σημαντική προσπάθεια και μπράβο στα κορίτσια  και των δύο ομάδων σε μια προχωρημένη περίοδο (21 Μαίου) .
Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 51-44
Διαιτητές : Κουράντης Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα :  15-13, 26-24, 34-39, 51-44
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Αλεξανδρόπουλος , Κότσιφα):  Φλόκα 8(1) , Μπουντούρη 16 , Κρικονόρο , Λυμπέρη Γ. Θ. , Ξηνταβελώνη 1, Μαχλά 3(1) , Σιδερίδου , Στεφάν , Λυμπέρη Α. 19, Φράγκου 4
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζότοβα, Ευμορφοπούλου): Παπαδοπούλου , Μούτσα 20 , Χαρούνι , Τζουνοπούλου , Μόκα 9, Γιαννακοπούλου 5 , Μυκονιάτη , Πάγγου 3(1) ,  Σπανού 2, Μαχαίρα , Κονόμη 5
*Μετά τον αγώνα σαν πραγματική οικογένεια τα κορίτσια μας με μέλη της διοίκησης τους προπονητές και τους γονείς τους γευμάτισαν σε κατάστημα της Καλλιθέας και έκλεισαν με όμορφο τρόπο  μια ωραία σεζόν. Καλό καλοκαίρι σε όλα τα κορίτσια και καλή δουλειά ενόψη της νέας σεζόν.