Δίκαιη ήττα στον Αγ. Δημήτριο από τον Κρόνο στο ματς κυπέλλου για τις νεανίδες - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Δίκαιη ήττα στον Αγ. Δημήτριο από τον Κρόνο στο ματς κυπέλλου για τις νεανίδες

Για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστικές οι νεανίδες μας στον νέο κλ. Αγ. Δημητρίου και ήταν κοντά στο σκορ (31-25) αλλά στην επανάληψη φορτώθηκαν με φάουλ και δεν μπόρεσαν να αντισταθούν χάνοντας δίκαια  69-44 όπου έδειξαν και περισσότερες αδυναμίες . Ο αγώνας ήταν στα πλαίσια του κυπέλλου ΕΣΚΑΝΑ γυναικών και οι νικήτριες σε ριπίτ του περσινού ημιτελικού επικράτησαν καθαρά  και προκρίθηκαν στα προημιτελικά του κυπέλλου γυναικών ΕΣΚΑΝΑ όπου θα αντιμετωπίσουν τις γυναίκες του Φοίνικα Πειραιά την Κυριακή στις 14.00 στο νέο κλ. Αγ.  Δημητρίου .
Πάντως κέρδος για την ομάδα μας η καλή παρουσία των μικρών μας ενώ προσπάθησαν περισσότερο Τσαφαρά Σκορδά και Σταυροπούλου . Είναι εμφανές ότι οι κοπέλες μας έχουν τεράστια περιθώρια βελτίωσης τόσο αμυντικά που το πάθος και η αποφασιστικότητα δεν είναι στα επιθυμητά επίπεδα όσο και επιθετικά . Η εικόνα μας μπορεί να αλλάξει δραστικά και τα παιδιά δουλεύουν σκληρά , έχουν παρουσία στις προπονήσεις και μπορούν να τα καταφέρουν.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΝΕΑΝ  –ΙΚΑΡΟΣ  /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΝΕΑΝ  69-44
Διαιτητές : Μαυρέλης Τσαλίκης
Δεκάλεπτα: 20-11, 31-25, 53-38, 69-44
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παναγόπουλος):   Τζανετάτου 15, Τσιμπίδη 4, Κονταρή , Φάρου 15, Δημοπούλου 5(1) , Λαμπράκη Δ. 9, Φλώκα 2, Κόκκαλη 2, Τοτώνη 10, Λαμπράκη Μ. 4, Μπαγντασαριάν 3(1) , Αντωνοπούλου
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παναγιωτόπουλος, Ζότοβα):  Μόκα 3, Μπιτζίλου 1, Μούτσα 6, Τσαφαρά 17(2) , Σταυροπούλου 5, Βασιλακοπούλου 2,  Παναγιωτοπούλου , Σκορδά 9(1) , Ευσταθίου 1, Γιαννακοπούλου