ΝΕΑΝΙΔΕΣ : Αδίκησαν τον εαυτό τους και ήττα στις λεπτομέρειες στο φινάλε από τον Κρόνο Αγ. Δημ. 59-51 - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

25.11.21

Οι νεανίδες μας έκαναν κατάθεση ψυχής στον Αγ. Δημήτριο αλλά παρότι ήταν μπροστά στο σκορ στα 3/4 της αναμέτρησης , έχασαν το καθαρό μυαλό και τελικά λύγισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο με 59-51 σπό τον γηπεδούχο Κρόνο γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα .

Η κούραση και τα κρίσιμα χαμένα αμυντικά ριμπάουντς αποδείχθηκαν μοιραία για τα κορίτσια μας που ακολούθησαν ορθά το  πλάνο του κόουτς  στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς . Μάλιστα προηγήθηκαν 24-33 στο ημίχρονο και 36-42 στο 30΄ . Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες με την πλάτη στον τοίχο , πίεσαν πολύ,  εκμεταλλεύτηκαν και την αποβολή με 5ο φάουλ της Αναστασάκου και πήραν μια αναλογικά υπερβολικά μεγάλη διαφορά , έτσι όπως εξελίχτηκε ο αγώνας ντέρμπι αήττητων και πρωτοπόρων.

Πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για την υπερπροσπάθεια σε ένα από τα πολλά μεγάλα ματς που έχει η σεζόν .

Διαιτητές : Τζίμης, Μιχαλοπούλου

Δεκάλεπτα : 16-17, 24-33, 36-42, 59-51

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σταμούλης , Πύρρου): Μπλιθικιώτη 13(1), Σεγούρα 14, Τσούρτη 2, Ραφτοπούλου , Ρετσινά, Γρηγοροπούλου 2, Τσάμη 15, Παχνή , Γεωργακοπούλου 6(1) , Δραμιτινού 4, Φρέρη 3

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Δήμου) : Στολίγκα 23(3), Ντάκα 7(2), Μαργέλου 3, Σταμούλου 11, Κοσκινά 6(1) , Αναστασάκου 1, Τσουρντού

Στα άλλα ματς της 6ης αγωνιστικής :Πανελευσινιακός - Ελευθερία Μοσχ. 38-74 ,Δάφνη Αγ. Δημ. -Ατρόμητος 63-52