Καλές για 30 λεπτά οι νεανίδες , άρεσαν οι μικρές στο 52-40 επί του Πανιώνιου - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

με μαύρα περιβραχιόνια οι νεανίδες μας

Σε ενα ματς όπου ο κόουτς Δήμου μοίρασε τον χρόνο σε όλα τα κορίτσια της ομάδας νεανίδων με τυπικά γηπεδούχο τον Πανιώνιο , ήρθε μάλλον άνετα το τελικό 52-40 .Ο αγώνας έγινε στο Λ. Κατσώνη και όχι στο Βαρίκας λόγω δυσκολιών έδρας του Πανιώνιου .  Όλα κρίθηκαν από το πρώτο ημίχρονο (40-19) και στην επανάληψη παρότι οι κυανέρυθρες έκαναν ανατεπίθεση απλά μείωσαν . Την ευκαιρία από τις μικρότερες άρπαξαν Αρσενιάδου και Αγραφιώτη . Τα κορίτσια μαςπροετοιμάζονται  για τα play off και μένει πλέον ένας αγώνας για να ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος(στα Καμίνια με Ατρόμητο την άλλη Τετάρτη) .

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 40-52

Διαιτητές : Σίμα , Μιχαλοπούλου

Δεκάλεπτα : 06-15, 19-40, 28-48, 40-52

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαζαφειρόπουλος , Δενδρινός): Παντοπούλου 20(4) , Παναγοπούλου 2, Καμπισιούλη 3, Κλντζιάν 5, Μπιλλή 2, Παπάζογλου 6, Χαλκιά 2, Δεληστάθη

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Δήμου): Στολίγκα 9(1) , Μπέση , Μέτσο, Τσουρντού , Καρδιασμένου  1, Ντάκα 13(2) , Κοσκινά 3(1), Αναστασάκου , Σταμούλου 7(1) , Μαργέλου 3, Αρσενιάδου 10(1) , Αγραφιώτη 6