Ένα ημίχρονο το β΄ ήταν ικανοποιητικό για την γυναικεία μας ομάδα που γνώρισε την ήττα με 55-65 από τον νταμπλούχο Ολυμπιακό στο κλειστό της Καλλιθέας στο πιο ισχυρό φετεινό τεστ για την ομάδα μας . Στα πλαίσια της προετοιμασίας της ομάδας μας ήταν ασφαλώς μια πολύ καλή εμπειρία για τον Σόφτση και τις αθλήτριές μας . Είχαν ένα νευρικό πρώτο ημίχρονο με αρκετά εύστοχο τον Ολυμπιακό κάτι που επηρέασε ψυχολογικά και τα δικά μας κορίτσια που βρέθηκαν πίσω στο σκορ 24-46 στην λήξη του α΄ μέρους . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας αντέδρασε έδειξε βελτίωση , πάθος και έκλεισε η ψαλίδα του σκορ αφού και ο Ολυμπιακός φάνηκε κουρασμένος και εγκλωβισμένος . Τελικό σκορ χωρίς να έχει σημασία 55-65 . Από τον Ολυμπιακό απουσίασε η Αμερικανίδα σέντερ Μέγκαν Γκούσταφσον που έφτασε χθες την Ελλάδα ενώ από την ομάδα μας η Σέρβα Μπούζαντζιν και η τραυματίας Γασπαράτου. Πάντως ήταν ένα χρήσιμο φιλικό και παρότι νωρίς ακόμη οι ομάδες προσπάθησαν για το καλύτερο .
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhszso-bPr2-RiZ7NmLieL2u90nqX0LFXqHkkmMiRhylbFkr5bfsYKfOBNtK42hrAqLfeNo7n_iqtYRgoTkghokfbjAuGPgcYcb7YyRPuFUv_qvcyUmtSjSrm8-lIwpCaw70GDVpw8-Qy1fEapis9tJGKw2YsuYGMyU8ZABXHoNabXsCXbCy1Yp4-M9A/s320/306711227_1044532906239194_1398683182141526163_n.jpg)