Ήττα στην παράταση από ΠΑΟΚ 84-80 στο Παλατάκι με το σφύριγμα της χρονιάς !!! Ολόκληρο το βίντεο - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

30.11.22

Οκ δεν θα πάρουμε το πρωτάθλημα . Ίσως σήμερα να μην είμασταν και καλύτεροι από τον ΠΑΟΚ αν και σίγουρα μόνο στις λεπτομέρειες κρίθηκε αυτό το ματς . Όμως αξίζαμε να είμαστε εμείς οι νικητές και το τελικό 84-80 στην παράταση με τον ΠΑΟΚ στο Παλατάκι αφήνει μια δικαιολογημένη πικρία . Ειδικά όταν βλέπεις και ξαναβλέπεις αυτή την φάση με το...επιθετικό φάουλ της Ναούσια Γούλφολκ στην Καρλάφτη . Και η ΕΟΚ προσπάθησε να βάλει αξιολογημένους ρέφερι στο πιο ανταγωνιστικό με διαφορά ματς της ημέρας στην Α1 . Και όμως ο διαιτητής είδε λέει επιθετικό φάουλ(!!!) και ήταν μπροστά στην φάση . Με σκορ 58-58 στον πίνακα . Ήταν ματσάρα έγινε σωρεία λαθών εκατέρωθεν και μπράβο στον ΠΑΟΚ για την νίκη αλλά θυμηθήκαμε σαν εφιάλτη,  το ανύπαρκτο και τότε επιθετικό φάουλ της νυν αντιπάλου μας Κολλάτου που έκρινε προ τριετίας το ματς στην Καλλιθέα με Μασλαρινό τότε αντίπαλο . Δυστυχώς είναι κρίμα να μιλάμε για μία τέτοια φάση . Όποιος όμως την βλέπει μοιραία αναρωτιέται . Γιατί βρε παληκάρι!!  Τι σκεφτόσουν . Πως δικαιολόγησες τα αδικαιολόγητα ; Γιατί έβαλες όλο τον κόσμο να ασχολείται με ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΑΣΗ . Λάθη έγιναν πολλά στο ματς οκ και εκατέρωθεν . Αλλά αυτό δεν το εύχεται κανείς σε κανένα....
Όπως και να έχει οι κοπέλες μας αν και βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ το γύρισαν και μείωσαν στο τέλος του α΄ . Στο γ΄ δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ πάλι ξέφυγε λίγο αλλά το ματς έγινε θρίλερ στο τέταρτο όπου σίγουρα άξιζε να νικήσουν οι Εσπερίδες . Τελικά ο ΠΑΟΚ με τέσσερις βολές της Ουίλλιαμς ξέφυγε 71-68 αλλά ήρθε το απίθανο τρίποντο της Κασάπολου στην κόρνα (σίγά μην έπαιρνε και φάουλ με τόσα χέρια και κορμιά πάνω της) να στείλει το ματς στην παράταση . Ο ΠΑΟΚ νίκησε τελικά 84-80 έδειξε πιο ψύχραιμος στην παράταση πήρε πόντους από Κολάτου και Κατσαμούρη και νίκησε τελικά .
Ήταν πάντως το πιο ανταγωνιστικό ματς της ημέρας δικαιολόγησε την φήμη του και απλά το χάλασε το φαλτσοσύριγμα της σεζόν....