Στην χειρότερη εμφάνιση της τελευταίας διετίας υποχρέωσε ο Κρόνος Αγ. Δημ. τις νεανίδες μας, με αποτέλεσμα την πρώτη φετινή τους ήττα με 73-50 .Στον αγώνα αυτόν ο Κρόνος ήταν πολύ καλός και ανώτερος ενώ αντίθετα οι δικές μας βρέθηκαν σε κακή μέρα ήταν πολύ άστοχες και κακές αμυντικά . Αποτέλεσμα κυρίως το κάκιστο τελευταίο δεκάλεπτο στο οποίο άνοιξε και η διαφορά και εκτός της ήττας ήρθε και η απώλεια του σεβαστού γκολ αβερέϊτζ . Πάντως όσο και αν αυτό ακούγεται σαν παρηγοριά στον άρρωστο , η νεανική ομάδα μας έχει πολλά περιθώρια να παίξει πολύ καλύτερα και να βρεί ξανά τον δρόμο της . Ήταν ένα πολύ κακό παιχνίδι που σίγουρα δεν πρέπει να επαναληφθεί αλλά δεν δίνει επουδενί ...δεδικασμενο . Σημαίνει απλά την απώλεια της πρώτης θέσης στην ισοβαθμία αλλά οι τεχνικοί και τα κορίτσια μας έχουν αποδείξει πολλάκις ότι βρίσκουν πάντα τον δρόμο της ανάκαμψης . Η κορυφή απαιτεί θυσίες και μια γκέλα δεν αποτελεί παρά μόνο παρένθεση . Τα παιδιά μας έχουν ποιότητα , πάθος και τεράστιο πείσμα και θα υπάρξουν αρκετές ακόμη κόντρες με τον Κρόνο (από τέσσερις μέχρι και έξι μαζί με τον τελικό κυπέλλου) .
Διαιτητές
: Κονταράτος , Καψαρίδης
Δεκάλεπτα
: 20-19, 39-31, 53-44, 73-50
ΚΡΟΝΟΣ
ΑΓ. ΔΗΜ. (Ανδρεοπούλου ,Τσιαντής): Κατσούλη Β. 2, Διαμαντοπούλου 10(2),
Μπλιθικιώτη 17(2), Τσιρογιώργη 3(1) , Ανδρέου 17 , Γρηγοροπούλου 4, Τσάμη 2,
Κατσούλη Ε. , Παπακώστα 1 , Γεωργακοπούλου 17(1) , Δελημήτρου , Δραμιτινού
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Δήμου , Μπούτας ) : Στολίγκα 22(2), Κατσιώνη 2, Τσουρντού , Βίγκα ,
Γεωργίνη , Σεγκούρα , Μαργέλου 12(2) , Χλιαουτάκη
3, Παπάζογλου 5, Λιανούδη 6
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgb53zSWXLfdVvtv8W307zbXkLg01zvhE8_Cdokoknv8UdNJzsWEVBiDkzmZj10yedJFlAN9DOpHF91OmyLG0wH0f8VGHAZhjap3krnKgiBEMviKO_kxblmwuVsMmpiXLDm3e7NkenKD2I0QiADPDfuK61G77U0dLKqR7O0rmnTytS8yQp0YBX4MhrJ-w/s320/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A3%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3%206.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjwvJWS_Igesd1NWGbAzAnXFwNc1VKOy7TftJ3brQIoez2ZseLlf3RtreSHPLf2-W6GhERY2Yv9UzeoTz2fhV7uyRXFedUrzuBhzRuKpuLoW5btwZZ4QC8i2iIXa5ePl5IxUs-qOS1Zo1MnyF53zZWcDc7EamOEKmtXMH87WCAPHDNDclXcnMPEnxbntQ/s320/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A3%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3%205.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDqJMrtriXj4SihMCPnTD4ihxL2OElfmGFcYTYQEhGF4P0Z090ShDF1Mf-NL0d9yc1WTW-AzoYwAITdfXRoUL1T8lMRuFkHIRtBOoYD37FF_15z7plotUagBB5PQnUYLi3P0kHi2Ris97W0GfDZcRm2V21rvMYkzGQMHzmTFOuAgkp7jLvddHC7nKnNA/s320/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A3%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3%204.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhHuUoi6xOyLtmJnZBATP6zkm2OKXiZVq9tACPaoe9X9aI-EGKS9fsI5QdcRDJp1F13YMmcDvDK4HCkvPD1I4uEt74gO558XCxHrNXM1GqtSJa0_N4bHbWCBEcCkK0q9KFi9ofJEkiGr6KLi4fLxCEDpXLki_uRVTDg-DUfMORVCwID0sGtRHwnRT621w/s320/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A3%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3%203.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjx1hqI-HawSIrnZ4dDuJeymveEs_7rlffAx26OaLT7cLRk9_ZcvXFogcPe_uf2nYjiw6YhUhQKiUrxQAnV9t1oeN_7qZVX-FJoCXM395DHAREuP6-SDAgnXHgXcrNjO-iiL1oZJcMQ68xxMGrQ4mOODyhRLEn-XiAJtKWRqMmRc2XXBwKTivp3rjM3ow/s320/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A3%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3%202.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEho4xDbtLkMQ1C5VcSti92_qT3MhtgCkqt5kIEset8TxjK4GBoMoh5gA9kmwqkHTawIgI2TP4ihDEdtoNp5Yq74sVMpqCSo7yJdyt1aKm7KjMMkCQT72oC49BmwkQp0Z1eTotQh11d1j-zyr5aBxvIjtkMYBW765mpV6tFLht2v0h_HCKehQK5Ax3locg/s320/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3%20%CE%9D%CE%95%CE%91%CE%9D%CE%99%CE%94%CE%95%CE%A3.jpg)