ΝΕΑΝΙΔΕΣ : Σε θρίλερ στην παράταση νίκησε ο Κρόνος Αγ. Δημ. 55-53 τις Εσπερίδες και 2-1 - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Έπεσαν κορμιά χθες στο Μπραχάμι

Άλλο ένα ματς θρίλερ που κρίθηκε στον πόντο . Οι νεανίδες μας έχασαν στην παράταση 55-53 στο νέο κλειστό Αγίου Δημητρίου από τον Κρόνο και είναι πίσω στο σκορ με 2-1 . Όλο το ματς πήγαινε πόντο χωρίς καμία ομάδα να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ και θα κρινόταν και πάλι στον πόντο.  Οι μικρές ήταν πάλι ηρωϊκές και  "αγκάλιασαν" την νίκη είχαν την ευκαιρία να νικήσουν στα τελευταία δευτερόλεπτα του κανονικού αγώνα με σκορ ισόπαλο 47-47 αλλά δεν τα κατάφεραν και στην παράταση έχασαν 55-53 σε ένα δραματικό φινάλε . Τα κορίτσια μας έχουν ξαναβρεθεί σε τόσο δύσκολη θέση αλλά έχουν πάντα την δυνατότητα να επανέλθουν ειδικά αν όλα πάνε καλά και ισοφαρίσουν την σειρά την τετάρτη στο Λ. Κατσώνη.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 55-53 ΠΑΡ. (2-1)

Διαιτητές : Μπερέτσος, Αυγερινός Π.

Δεκάλεπτα: 12-13, 26-25, 35-35, 47-47(καν. Αγ.), 55-53(παρατ.)

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ανδρεοπούλου , Μαυροειδή): Τσάμη 6, Γεωργακοπούλου 8 , Σταθοπούλου 13, Κατσούλη 2, Πολυχρονοπούλου 3(1) , Παπακώστα 3(1) , Διαμαντοπούλου 13(4), Μπλιθικιώτη 5(1) , Ανδρέου 2, Καλλιπολίτη , Ζαφείρη ,Δραμιτινού

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Δήμου , Μπούτας): Γεωργινή 2, Λιανούδη 8, Χλιαουτάκη 5, Μαργέλου 12(4), Σεγκούρα 5, Στολίγκα 21(1) , Παπάζογλου , Τσουρντού , Βίγκα , Κατσιώνη

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 29.03.23 κλ. Λάμπρου Κατσώνη 21.30 Εσπερίδες -Κρόνος