Οι μικρές μας είναι αλήθεια ορισμένες φορές μοιάζουν για την ηλικία τους γίγαντες και μπορούν να κάνουν φοβερά πράγματα , να προσφέρουν εκπληκτικό θέαμα ανάλογο της αξίας τους . Σε λίγο καιρό μπορούν να φτάσουν στο μέγιστο φορμάρισμα και εκεί μπορούν να κάνουν όλο τον κόσμο υπερήφανο , πρώτιστα όμως τον εαυτό τους .
Χθες κάποιες στιγμές το παράκαναν αλλά και αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι . Παιδιά είναι μην το ξεχνάμε, δικαιούνται να είναι και επιπόλαιες ορισμένες φορές . Απλά πρέπει να το περιορίσουν . Το μόνο που χρειάζεται είναι να βάζεις το εμείς πάνω από το εγώ . Τότε δεν έχουν αντίπαλο . Όλοι γνωρίζουν ότι μπορούν να φτάσουν στον τελικό με τον Πανιώνιο και εκεί βέβαια θα φανεί ποιος είναι καλύτερος για να πάρει τον τίτλο. Θυμίζουμε πάντως ότι οι Εσπερίδες έχουν οκτώ τίτλους τα τελευταία εννέα χρόνια !!
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ –ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 81-18
Δεκάλεπτα : 22-05, 44-09, 62-10, 81-18
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης , Αγγέλης Αργ.
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Αναγνωστόπουλος): Χατζηβασιλείου 6(2) , Βαζαίου 4, Καπάνταη , Λεμπέση , Μαντά 14 , Κολλάτου 10, Μάλαμα 6, Κρεμύδα 4 , Οικονομάκη 11, Κουτούζου 2, Ρούτση 10, Λούκα 14
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Καραπαναγιώτη, Ραμαντάνη): Σηφάκη 6, Χυσάϊ 1, Καπερώνη , Χαραλαμπάκη , Γουργιωτοπούλου , Γρίβα , Τριανταφυλλοπούλου , Παπαγεωργίου , Τζαβαρή , Μέτα , Σταμάτη 2, Καμπερίδη 9
*Επόμενος αγώνας για τις μικρές μας το Σάββατο στην Μάνδρα στις 14.45 όπου με νίκη προκρίνονται στα ημιτελικά .
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ FINAL 8 1ος αγώνας
ΑΕ Εσπερίδες Μανδραϊκός 81-18 ,
Πανιώνιος –Πανελευσινιακός 88-27,
Πανιώνιος –Πανελευσινιακός 88-27,
Φάρος –Κρόνος Αγ. Δημ. 60-48,
Πρωτέας Βούλας –ΑΟΝΑ 35-37
Πρωτέας Βούλας –ΑΟΝΑ 35-37