Εύκολη νίκη για τις κορασίδες επί του Φάρου (67-39) στον 1ο ημιτελικό των πλέϊ οφ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

7.4.13

Απλή επιβεβαίωση των προγνωστικών είχαμε χθες στην Καλλιθέα όπου οι κορασίδες μας νίκησαν εύκολα 67-39 τον Φάρο Κερατσινίου στον πρώτο ημιτελικό των πλεϊ οφ .

Οι μαχητικές φιλοξενούμενες άντεξαν ένα ημίχρονο (34-23)   παρά την απουσία της Α. Σαμίου και ενώ υπερβολικά πολλά φάουλ σφύριξε ειδικά ο ρέφερι Παπαϊωάννου με αποτέλεσμα να μην μπορούμε  να βρούμε ρυθμό . Στην επανάληψη όμως με δεδομένη την διαφορά δυναμικότητας και χωρίς να ζοριστούν οι μικρές μας όλα τελείωσαν συνοπτικά .

Ο Νίκος Κόμης χρησιμοποίησε όλα τα κορίτσια και πλέον στόχος είναι το «sweep» στον αγώνα της Τετάρτης στο Κερατσίνι . Τα κορίτσια μας είναι σε καλή κατάσταση και είναι αποφασισμένα να το δείχνουν μέχρι τέλους . Μην ξεχνάμε ότι η ομάδα κορασίδων μας είναι η πρωταθλήτρια Ελλάδας

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 67-39

Διαιτητές: Μαυρέλης , Παπαϊωάννου
Δεκάλεπτα : 20-08, 34-23, 50-30, 67-39