Σήμερα έχει τα γενέθλιά του ο Λεωνίδας Ζάγουρας ο φυσικοθεραπευτής των Εσπερίδων Καλλιθέας , ο άνθρωπος που τα τελευταία χρόνια έχει συνδέσει την ζωή του με αυτή την ομάδα . Ομαδάρα ίσως να είναι ίσως και να μην είναι ...
Είναι όμως σίγουρα οικογένεια και τεράστια συμβολή σε αυτό έχει ο "χοντρούλης" με τα μούσια που πάντα χαμογελά στην άκρη του πάγκου που κάθεται άπειρες ώρες στο ιατρείο του γυμναστηρίου που είναι πάντα πρόθυμος να βοηθήσει κάθε κοπέλα της γυναικείας ομάδας και ουχί μόνο .
Είναι ο επίσημος νοσηλευτής όλων τωντμημάτων υποδομής και προσφέρει αγόγγυστα τις υπηρεσίες του . Πως να μην είμαστε ευγνώμονες στο παληκάρι, που έχει τεράστια προσφορά σε όλα όσα έχει πετύχει αυτή η ομάδα ; Χρόνια πολλά Λεό να έχεις υγεία να μας αντέχεις και να μας προσφέρεις πάντα όπως όλα αυτά τα χρόνια , έχοντας πια δικαιολογημένα αποτελέσει ...σήμα κατατεθέν...
![]() |
H ...oσία Μαρία η Ζαγουριώτισσα |
![](https://4.bp.blogspot.com/-KAJS8MJzkVA/WigoTt8Rs1I/AAAAAAAAzXs/b_pbEuOU0c0OHf9ED_mP-U599FIEzCHrQCLcBGAs/s320/20155928_406337129761479_5189312799157716870_n.jpg)