Φορτισμένη ατμόσφαιρα αλλά νίκη για τις μικρές μας 64-36 επί του Ολυμπιακού - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Φορτισμένη ατμόσφαιρα αλλά νίκη για τις μικρές μας 64-36 επί του Ολυμπιακού

Φορτισμένη η ατμόσφαιρα στο κλ. Έσπερος αφού μόλις μία μέρα πριν είχαμε την κηδεία του σπουδαίο διοικητικού ηγέτη του σωματείου Παναγιώτη Κριτσιδήμα . Ο αγώνας κορασίδων Ίκαρος Ολυμπιακός είχε αναβληθεί την Παρασκευή και ορίστηκε από την ΕΣΚΑΝΑ την Τετάρτη . Οι μικρές μας νίκησαν 64-36 χωρίς να συναντήσουν  προβλήματα και με εξαιρετική απόδοση στο 3ο δεκάλεπτο όπου πήραν και διαφορά ασφαλείας . Είναι αλήθεια ότι με τόσο νωπό ακόμη το  αδόκητο χτύπημα που επηρέασε όλο το σωματείο πόσο μάλλον τα νεαρά κορίτσια που υπήρξαν τα αγαπημένα κορίτσια του άτυχου παράγοντά μας . Είχαν δικαιολογημένη νευρικότητα άγχος πίεση αλλά όπως όλοι γνωρίζουμε η ζωή συνεχίζεται και για τα νεαρά μας φυντάνια για τα οποία είμαστε και θα είμαστε υπερήφανοι όπου τελικά και αν φτάσουν , ήταν λογικά εκτός κλίματος για κάποια λεπτά μέχρι να επιβάλλουν τον ρυθμό τους . Όπως και να έχει το τελικό σκορ ήρθε άνετα χωρίς να υπάρξει αγωνία και όλα τα κορίτσια αξίζουν τα εύσημα μόνο και μόνο γιατί ανταποκρίθηκαν ψυχολογικά και χαροποίησαν σίγουρα τον πνευματικό τους πατέρα Παναγιώτη που ήταν και θα είναι δίπλα μας πάντα . Γιατί όποιον δεν ξεχνάς , δεν σε ξεχνά …
Πριν τον αγώνα η μικρή μας αθλήτρια Νταϊάνα Μούτσα άφησε ανθοδέσμη στον πάγκο της ομάδας εκεί που παραδοσιακά καθόταν ο Παναγιώτης και εκεί που όλοι μας και όλες μας τον έχουμε πάντα σαν εικόνα . Επίσης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή από τους ρέφερι πριν γίνει το τζάμπολ  και το ίδιο θα συμβεί και στα επόμενα ματς

ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ. 64-36
Διαιτητές: Αγρογιάννης , Παπαζαχαρίας
Δεκάλεπτα : 17-05, 28-18, 56-31, 64-36
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κουκουζέλης): Mούτσα 6(1) , Μποντούρογλου 3 , Σκορδά Β. 4, Κρεμύδα 12, Κορδαλή 19(1), Βασιλακοπούλου 4, Χαραλαμπίδου 6(1) , Στεφάνου 6, Σκορδά Νον. 4, Ευσταθίου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ. (Καπουσούζη , Κεραμέας): Συγγρού 2 , Καταξάκη , Παπαγεωργίου , Τζανόγλου , Γαλανού , Χονδροπούλου 5(1) ,Καλαφάτη  4, Δράκου , Κανακάρη , Κομματά 2, Καλογερία  23