ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ : Με 39 της Νάγιας πήραν εντυπωσιακό διπλό στο Μπραχάμι 44-69 και 9-0 = πρωταθλήτριες χειμώνα ! - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

22.1.22

Με μια ασταμάτητη Νάγια Στολίγκα να σταματά στους 39 πόντους η ομάδα κορασίδων , πέρασε από την δύσκολη έδρα της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με το πειστικό 44-69 και με 9-0 νίκες , ολοκλήρωσε αήττητη τον α΄ γύρο και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια χειμώνα.  . Η ομάδα μας φορτώθηκε με πολλά φάουλ και συνάντησε κάποια προβλήματα κυρίως στο γ΄ δεκάλεπτο όπου φάνηκε νευρική αν και δεν έχασε ποτέ ένα μικρό αλλά ασφαλές  προβάδισμα. Οι μικρές μας απέδειξαν για πολλοστή φορά ότι  είναι αποφασισμένες  να διατηρήσουν μέχρι τέλους το αήττητο. Διέθεταν  και την "σεληνιασμένη" Στολίγκα που ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο , δεν άφησε κανένα περιθώριο στις γηπεδούχες και με σφιχτή άμυνα ήρθε η νίκη  .  Καλύτερη από τις γηπεδούχες η Λιανούδη.

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Τσουραπάς

Δεκάλεπτα : 02-12, 11-22, 35-43, 44-69

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τερκεσίδης) :Μελαχρινούδη 4(1) , Ράλλη, Πανούση , Λιανούδη 21, Διονυσοπούλου 8(1) , Κανελλάκου , Παπακωνσταντίνου 6, Μεμίνι 3, Τριπολιτσιώτη , Τερκεσίδου 2, Πανδή

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σαβούρδος, Δήμου): Στολίγκα 39(1),Τσουρντού 12, Αγραφιώτη 11 , Βίγκα 1, Μανωλοπούλου , Συψή 1, Τζουνοπούλου , Κωστοπούλου , Στεργίου , Σταθάτου 5