Σούπερ ανατροπή για τις κορασίδες και πρώτη νίκη 55-50 την Ελευθερία Μοσχ. - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

19.10.19

Σούπερ ανατροπή για τις κορασίδες και πρώτη νίκη 55-50 την Ελευθερία Μοσχ.

Μια μεγάλη νίκη η πρώτη φετινή για τις κορασίδες μας με 55-50 επί της Ελευθερία Μοσχάτου στο κλειστό Εθνικής Αντίστασης . Η νίκη ήρθε με σπουδαία ανατροπή αφού η ομάδα μας κυνηγούσε το σκορ για τρία δεκάλεπτα και έχανε 23-34 στο ημίχρονο . Στο τελευταίο δεκάλεπτο έδειξε τεράστια ευψυχία και με μορφές τις Άννα Κοσκινά και  Νάγια Στολίγκα ήρθε το πρώτο ροζ φύλο . Εξαιρετική εμφάνιση και από την Οζλούτα ενώ δεν υστέρησε κανένα κορίτσι . Συγχαρητήρια σε όλες για την μεγάλη νίκη ανατροπή . Κορυφαία από τις φιλοξενούμενες η Πένυ Βώλου .
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 55-50
Διαιτητές : Μαυρέλης , Φιλίππου
Δεκάλεπτα : 11-17,23-34, 37-40, 55-50
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κοπάτσκοβα): Στολίγκα 23(3) , Κοσκινά Άννα 16(4), Οζλούτα 11, Μπέση 3, Βελλίνη 2 , Μέτσο, Καρδιασμένου , Φλάκα
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Ζαρκαδούλας): Βώλου 18(1) , Κέλι 3, Σαραντοπούλου 8, Νικολοπούλου 4, Τσίχλα 8(2) , Μυκονιάτη 7, Μπουρσούκη 2, Μπάμπου