U15 Τα εύκολα δύσκολα στον Κρόνο τελικό 78-74 - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Hot

Post Top Ad

30.1.23

U15 Τα εύκολα δύσκολα στον Κρόνο τελικό 78-74

Στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του τουρνουά ΕΣΚΑΝΑ U15 οι μικρές έκαναν τα εύκολα δύσκολα και επικράτησαν 78-74 του γηπεδούχου και αξιόμαχου Κρόνου Αγίου Δημητρίου . Οι μικρές έδειξαν ανωτερότητα στο πρώτο 30λεπτο και προηγήθηκαν με διαφορές μεγάλες (23-45 στο ημίχρονο , 45-64 στο 30΄) . Στο τελευταίο δεκάλεπτο μια αδικαιολόγητη χαλάρωση και η ανεβασμένη ψυχολογία των γηπεδούχων έκαναν ντέρμπι το ματς . Ο Κρόνος πλησίασε στο σκορ προς το φινάλε και τελικά οι μικρές κατάφεραν και πήραν δύσκολα την νίκη 78-74 . Όπως και να έχει είναι μικρά παιδιά και προσπαθούν να βρουν μεγαλύτερη συγκέντρωση οπότε τα ματς αυτά είναι αρκετά διδακτικά παραδείγματα για τον τρόπο αντίδρασης σε ένα δεδομένα καλό αντίπαλο.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 74-78

Διαιτητής: Γεωργίου

Δεκάλεπτα : 15 -19, 23-45,  45-64, 74-78

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Βούλγαρης): Προδρομίδη 9, Φουστέρη 21, Ζαφειρίου 2, Περντρέτσα 2, Ζαφείρη 16(1) , Φωτοπούλου 12(1) , Παραλίκη 8, Ρόπι , Χατζόγλου 4, Τσιρογιώργη

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μπούτας): Κουτρουμπά 2, Κωστάκη , Χλιαουτάκη 18, Γραβάνη 2, Βίγκα 16(1) , Μανωλοπούλου 14, Ξυδά  4, Στεργίου Χρυσα 2, Αρχιμανδρίτη 9, Μηλιτσοπούλου 5(1) , Γεωργοπούλου 6