ΝΕΑΝΙΔΕΣ : Σε ματς θρίλερ φοβερά κορίτσια , λύγισαν από τον Κρόνο στο φινάλε 54-56 - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

15.2.24

Μια φοβερή εμφάνιση έκαναν οι νεανίδες μας στον Αγιο Δημήτριο ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ στα πρώτα 30 λεπτά με μικρές διαφορές , αλλά γνώρισαν τελικά την  ήττα με 56-54 από τον Κρόνο Αγ. Δημ. στο φινάλε θρίλερ ! Για μια ακόμη φορά χωρίς την τραυματία  Σεγκούρα όπως και στο final 4 του WRising Stars οι νεανίδες μας είχαν φοβερή ευψυχία , τεράστια αποθέματα , έδειξαν χαρακτήρα και άξιζαν την νίκη μέσα στον Αγιο Δημήτριο αλλά στις λεπτομέρειες έχασαν στο φινάλε στο καλάθι με ενέργεια της Θεοδωροπούλου στα 25΄΄. Τα φάουλ στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν σαφώς σε βάρος της ομάδας μας και ο Κρόνος πέρασε μπροστά ! Στο φινάλε ο Κρόνος είχε φάουλ να ...δώσει και οι δικές μας δεν προλάβαν να επιτεθούν με αποτέλεσμα να πάρει την νίκη και το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία παρότι υπάρχει ισορροπία στα τέσσερα ματς που παίξαμε φέτος (2-2) . Καμμία αθλήτρια από όσες αγωνίστηκαν δεν υστέρησε με εξέχουσες μορφές Βίγκα και Λιανούδη και πολύ καλές όλες τις υπόλοιπες . Πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια μας αλλά και σε εκείνα του Κρόνου με τα οποία αναμένονται επικές αναμετρήσεις στα play off . Έχει αποδειχθεί ότι δεν μπορεί κανείς να κάνει προγνωστικά σε αυτά τα ματς.

Οι πιτσιρίκες μας είναι ...ερωτευμένες με την κορυφή  και δείχνουν αποφασισμένες να το πράξουν ως το τέλος .

Διαιτητές : Σίμα , Σκάρας

Δεκάλεπτα : 10-11, 25-27, 36-39 , 56-54

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τσαμπούρη , Μαυροειδή): Στολίγκα 8 (1) ,Ανδρέου 10(1), Μανωλοπούλου , Προδρομίδη , Φουστέρη 7 , Τουμπανιάρη 2, Ζαφείρη 7(2) , Θεοδωροπούλου 10(1) , Σταθοπούλου 12

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Χλιαουτάκης, Δήμου): Γεωργινή 4, Αράπογλου 3(1), Διαγούπη 2, Λιανούδη 14,Μάνου,  Μουστάκα 3(1) , Αρσενιάδου 5, Βίγκα 17(3) , Χλιαουτάκη 4