![](http://2.bp.blogspot.com/-spPDnPHIu0I/UE-zvzQqHqI/AAAAAAAAC_g/HYnJpZeqDjM/s320/sdo+kor+ag+kronos+geraka.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-V5T8lo-vwA4/UE-zfKQpyNI/AAAAAAAAC_Y/hk0yFVa_NR4/s320/korasides+ag+kronos+geraka.jpg)
Καλό ντεμπούτο είχε η ομάδα κορασίδων του συλλόγου μας σε φιλική αναμέτρηση με τον εξαιρετικά ανταγωνιστικό Κρόνο Γέρακα ομάδα που έφτασε πέρυσι στον τελικό της ΕΣΚΑ .
Ο Νίκος Κόμης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλα τα κορίτσια που είχε στην διάθεσή του και ασφαλώς το νικηφόρο αποτέλεσμα είναι δευτερούσης σημασίας .
Η ομάδα μας είναι προικισμένη με πολύ ταλέντο και παρότι είναι νωρίς ακόμη δείχνει δείγματα εξαιρετικής χημείας .
Υπάρχουν φυσικά και αδυναμίες όπως η έλλειψη διάρκειας και συγκέντρωσης αλλά η βελτίωσή τους αποτελεί κίνητρο για τον προπονητή αλλά και τις διψασμένες για διάκριση αθλήτριές μας .
Το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ ξεκινά το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου και υπάρχουν ακόμη σημαντικά περιθώρια βελτίωσης .